CHROME WALL LUMINARE & EU SOCKET SMD LED 15W 1300Lm 4000K 120° 230V IP44 Ra>80
Product Code: MIRAL1540CS
text_warehouse_stock_empty
Details &
Technical Specifications
| Material (secondary) | PMMA |
| Special Function | Με διακόπτη On - Off |
| Color Rendering Index (CRI) | Ra=80 |
| Luminus Flux (Lumen) | 1300 lm |
| Color (secondary) | Silver |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP44 |
| Color Temperature (Kelvin) | 4000K |
| Electrical Protection | Class II |
| Lifetime (Hours) | 30000hrs |
| Cable's Color | - |
| Color (main) | White |
| Material (main) | PMMA |
| Dimmable | No |
| Collection | MIRAL |
| Warranty | 2 years |
| Beam Angle/ Light Direction | 120° |
| Voltage (Volt) | 230V AC |
| Light Color | Natural White |
| Cable's Material | - |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 15 W |
| Luminaire's Type | LED |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
