LED SMD 7W 4000K 100° 198-250V AC 800LM RA80 1xGU10 2 YEARS OPAL 50x58mm
LED SMD 7W 4000K 100° 198-250V AC 800LM RA80 1xGU10 2 YEARS OPAL 50x58mm
Product Code: 7WGU10KNW
BARCODE: 5208055114399
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Color Rendering Index (CRI) | Ra≥80 |
| Lightbulb's Cover Color | Milky/ Opal |
| Luminus Flux (Lumen) | 800 lm |
| Color Temperature (Kelvin) | 4000K |
| Lightbulb's Commercial Type | A60 |
| Lifetime (Hours) | 15000hrs |
| Dimmable | No |
| Warranty | 2 years |
| Lampholder | GU10 |
| Beam Angle/ Light Direction | 100° |
| Light Color | Natural White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 7 W |
| Voltage (Volt) | 198-250V AC |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
