LED SMD 3W 3000K 100° 198-250V AC 345LM RA80 1xGU10 2 YEARS OPAL 50x58mm
LED SMD 3W 3000K 100° 198-250V AC 345LM RA80 1xGU10 2 YEARS OPAL 50x58mm
Product Code: 3WGU10KWW
BARCODE: 5208055114320
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Color Rendering Index (CRI) | Ra≥80 |
| Lightbulb's Cover Color | Milky/ Opal |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000K |
| Lightbulb's Commercial Type | A60 |
| Lifetime (Hours) | 15000hrs |
| Dimmable | No |
| Warranty | 2 years |
| Lampholder | GU10 |
| Beam Angle/ Light Direction | 100° |
| Light Color | Warm White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 3 W |
| Luminus Flux (Lumen) | 345lm |
| Voltage (Volt) | 198-250V AC |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
