LED SMD A60 8W 6500K 150° 198-250V AC 806LM RA80 1xE27 2 YEARS OPAL 60x107mm
Product Code: A60K8CW
BARCODE: 5208055113927
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Color Rendering Index (CRI) | Ra≥80 |
| Lightbulb's Cover Color | Milky/ Opal |
| Color Temperature (Kelvin) | 6500K |
| Lightbulb's Commercial Type | A60 |
| Lifetime (Hours) | 15000hrs |
| Dimmable | No |
| Warranty | 2 years |
| Lampholder | E27 |
| Beam Angle/ Light Direction | 150° |
| Light Color | Cool White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 8 W |
| Luminus Flux (Lumen) | 806 lm |
| Voltage (Volt) | 198-250V AC |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
