IMPERIAL-WALL LAMP SAND BLACK ALUMINIUM LED SMD 9W 3000K 540 LM IP44 600x78x60mm
IMPERIAL-WALL LAMP SAND BLACK ALUMINIUM LED SMD 9W 3000K 540 LM IP44 600x78x60mm
Product Code: BD374600WBK
BARCODE: 5208055113194
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Material (secondary) | Metal |
| Luminus Flux (Lumen) | 540 lm |
| Installation | Wall |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP44 |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000K |
| Color (main) | Sand Black |
| Material (main) | Aluminum |
| Dimmable | No |
| Voltage (Volt) | 220- 240V AC |
| Light Color | Warm White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 12 W |
| Luminaire's Type | LED |
| Collection | IMPERIAL |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
