LOFTY- PENDANT LAMP SAND WHITE ALUMINIUM LED SMD 8W 2700Κ 560LM IP20 Φ300x1500mm
LOFTY- PENDANT LAMP SAND WHITE ALUMINIUM LED SMD 8W 2700Κ 560LM IP20 Φ300x1500mm
Product Code: BD379A300PWH
BARCODE: 5208055113286
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Material (secondary) | Metal |
| Luminus Flux (Lumen) | 560 lm |
| Installation | Suspended |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP20 |
| Color Temperature (Kelvin) | 2700K |
| Color (main) | Sand White |
| Material (main) | Aluminum |
| Dimmable | No |
| Voltage (Volt) | 220- 240V AC |
| Light Color | Warm White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 8 W |
| Luminaire's Type | LED |
| Collection | LOFTY |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
