ELLITON- PENDANT LAMP SAND GOLD ALUMINIUM LED SMD 12W 2700K 840LM IP20 Φ367x1500mm
ELLITON- PENDANT LAMP SAND GOLD ALUMINIUM LED SMD 12W 2700K 840LM IP20 Φ367x1500mm
Product Code: BD384D3PGD
BARCODE: 5208055113231
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Material (secondary) | Metal |
| Luminus Flux (Lumen) | 840 lm |
| Installation | Suspended |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP20 |
| Color Temperature (Kelvin) | 2700K |
| Material (main) | Aluminum |
| Dimmable | No |
| Voltage (Volt) | 220- 240V AC |
| Light Color | Warm White |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 12 W |
| Luminaire's Type | LED |
| Color (main) | Sand Gold |
| Collection | ELLITON |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
