LYNEE-WALL LAMP SAND BLACK ALUMINIUM LED SMD 16W CCT SWITCH 1700LM IP20 610x78x60mm
LYNEE-WALL LAMP SAND BLACK ALUMINIUM LED SMD 16W CCT SWITCH 1700LM IP20 610x78x60mm
Product Code: BD352610WBK
BARCODE: 5208055113255
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Material (secondary) | Metal |
| Luminus Flux (Lumen) | 1700 lm |
| Installation | Wall |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP20 |
| Color Temperature (Kelvin) | 2700K 3000K 4000K |
| Color (main) | Sand Black |
| Material (main) | Aluminum |
| Dimmable | No |
| Voltage (Volt) | 220- 240V AC |
| Light Color | Warm white and blue |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 16 W/m |
| Luminaire's Type | LED |
| Collection | LYNEE |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
