F
LED CEILING LIGHT BLACK ROUND 170 - 265V AC 24W 3CCT 2400LM Ra80 Φ300x25mm IP40
LED CEILING LIGHT BLACK ROUND 170 - 265V AC 24W 3CCT 2400LM Ra80 Φ300x25mm IP40
Product Code: VEL24CCTB
BARCODE: 5208055116300
In Stock
Details &
Technical Specifications
| Color Rendering Index (CRI) | Ra≥80 |
| Luminus Flux (Lumen) | 2400 lm |
| Installation | Ceiling |
| IP- Fluid and Dust Protection Indicator | IP40 |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000-4000-6000K |
| Electrical Protection | Class II |
| Lifetime (Hours) | 30000hrs |
| Color (main) | Black |
| Material (main) | ABS |
| Dimmable | No |
| Warranty | 3 years |
| Shape | Round |
| Beam Angle/ Light Direction | 120° |
| Light Color | Warm white and blue |
| Energy Label | F |
| LED Chip Type | SMD |
| Power | 24 W |
| Luminaire's Type | LED |
| Voltage (Volt) | 170-265V |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
