CEILING FAN DIM BLACK WITH 3 BLADES ABS REMOTE CONTROL & TIMER LED 24W 2400L DC 45W 1320mm
CEILING FAN DIM BLACK WITH 3 BLADES ABS REMOTE CONTROL & TIMER LED 24W 2400L DC 45W 1320mm
Product Code: FANGS419B
BARCODE: 5208055116560
text_warehouse_stock_empty
Details &
Technical Specifications
| Timer & Operating Hours of Timer | 30min & 2h |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000-4000-6000K |
| NUMBER OF BLADES | 3 |
| Color (main) | Black |
| Material (main) | PC- Polycarbonate |
| Blade Color | BLACK |
| Control Mode | Remote control |
| Speed | 6 |
| Voltage (Volt) | 220- 240V AC |
| Blade Material | Abs |
| Area Coverage | 15m² |
| Rotations/Minute | 220RPM |
| LED Wattage | 24W |
| Noise Level | 35dB |
| Motor type & power | DC 45W |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
