CEILING FAN DIM BLACK-WHITE WITH 5 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 30W 3100L DC 15W 500mm
CEILING FAN DIM BLACK-WHITE WITH 5 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 30W 3100L DC 15W 500mm
Product Code: FAN3231458
BARCODE: 5208055116607
text_warehouse_stock_empty
Details &
Technical Specifications
| Timer & Operating Hours of Timer | 1/2/4/8H |
| NUMBER OF BLADES | 5 |
| Color (main) | Black |
| Material (main) | PC- Polycarbonate |
| Blade Color | TRANSPARENT |
| Control Mode | Remote control |
| Speed | 6 |
| Blade Material | Pc |
| Noise Level | 35dB |
| Color Temperature (Kelvin) | 2700-4000-6500Κ |
| Area Coverage | 12-20 m² |
| Rotations/Minute | 950RPM |
| Voltage (Volt) | 220V-240V |
| LED Wattage | 30W |
| Motor type & power | DC 15W |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
