CEILING FAN DIM BLACK-GOLD WITH 8 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 40W 4300L DC 15W 550mm
CEILING FAN DIM BLACK-GOLD WITH 8 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 40W 4300L DC 15W 550mm
Product Code: FAN3231168
BARCODE: 5208055116591
text_warehouse_stock_empty
Details &
Technical Specifications
| Timer & Operating Hours of Timer | 1/2/4/8H |
| Rotations/Minute | 1050RPM |
| Color (main) | Gold - Black |
| Material (main) | PC- Polycarbonate |
| Blade Color | TRANSPARENT |
| Control Mode | Remote control |
| Blade Material | Pc |
| Noise Level | 35dB |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000/4000/5500K |
| NUMBER OF BLADES | 8 |
| Area Coverage | 12-20 m² |
| Speed | 24 |
| Voltage (Volt) | 220V-240V |
| Motor type & power | DC 15W |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
