CEILING FAN DIM BLACK WITH 8 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 50W 5460L DC 15W 560mm
CEILING FAN DIM BLACK WITH 8 BLADES ABS REMOTE CONTROL&TIMER LED 50W 5460L DC 15W 560mm
Product Code: FAN3231618
BARCODE: 5208055116621
text_warehouse_stock_empty
Details &
Technical Specifications
| Color (main) | Black |
| Material (main) | PC- Polycarbonate |
| Blade Color | TRANSPARENT |
| Control Mode | Remote control |
| Blade Material | Pc |
| Noise Level | 35dB |
| Timer & Operating Hours of Timer | 2&4&6Η |
| Color Temperature (Kelvin) | 3000-4000-5000K |
| NUMBER OF BLADES | 8 |
| Area Coverage | 12-20 m² |
| Rotations/Minute | 1000RPM |
| Speed | 24 |
| Voltage (Volt) | 100V-240V |
| LED Wattage | 50W |
| Motor type & power | DC 15W |
Files
For Architects & Designers
Download 3D models, technical datasheets, catalogs, and brochures ready to use at every stage of your design and study.
PRODUCTS
